Kremy do cery mieszanej

Krem do cery mieszanej

Czym wyróżnia się dobry krem do cery mieszanej?

Osoby posiadające cerę mieszaną wiedzą, że jej pielęgnacja nie należy do łatwych. Z jednej strony bowiem ma tendencje do przetłuszczania się w strefie T, czyli na brodzie, czole i nosie, z drugiej do przesuszania na policzkach. Kremy do cery mieszanej muszą zatem uwzględniać potrzeby obu partii i przeciwdziałać zaskórnikom pojawiającym się w tłustych miejscach oraz podrażnieniom i zaczerwienieniom istniejących na suchych obszarach. Nieprzyjemne uczucie napięcia i swędzenia najczęściej jest wynikiem zaburzeń równowagi hydro-lipidowej. Z kolei przyczyną nadmiernego błyszczenia w strefie T jest wzmożona produkcja sebum. Wybierając krem do skóry mieszanej, należy zwrócić uwagę na to jaki problem dominuje w naszym przypadku. Jeśli jest to silne przetłuszczanie się, warto sięgnąć po produkty matujące i absorbujące nadmiar sebum. Gdy z kolei nasza skóra ma większe tendencje do przesuszania się, przydatny będzie krem nawilżający do cery mieszanej.

Krem na dzień - cera mieszana i jej specyfika

Wśród składników często występujących w tego typu kosmetykach warto wspomnieć o kwasie hialuronowym, który można znaleźć w produktach nawilżających. Jego właściwości umożliwiają zatrzymywanie wody wewnątrz skóry, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku cery mieszanej ze skłonnością do przesuszenia. Oczywiście nawilżanie jest niezbędne również w przypadku gdy skóra ma tendencje do przetłuszczania się. W tym przypadku można zdecydować się na krem na dzień do cery mieszanej zawierający takie składniki jak cynk, kwas salicylowy czy tymianek. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór produkt przeznaczonych do codziennej pielęgancji, które można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb skóry.

Kremy na noc do cery mieszanej dostępne w asortymencie

Nieodłącznym elementem pielęgnacji jest także krem na noc. Cera mieszana, tak samo jak każda inna, regeneruje się podczas snu. Co za tym idzie, w tym czasie warto dostarczyć jej jak najwięcej cennych składników. Krem na noc do cery mieszanej wpływa na odżywienie skóry, dzięki bogatej konsystencji. Zapraszamy do zapoznania się z produktami z naszej oferty.

Ilość towarów:
8
pixel