Odżywki i balsamy do włosów

Odżywki do włosów: rodzaje, opinie

Piękne i zdrowe włosy to efekt nie tylko odpowiednio zbilansowanej diety, prawidłowej ilości przyjmowanych składników mineralnych, ale również pielęgnacji. Sam szampon to zdecydowanie za mało. Odżywki do włosów powinny znaleźć się w kolekcji kosmetyków każdej kobiety. Ich używanie niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim możemy liczyć na łatwiejsze rozczesywanie po umyciu. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczek długich włosów, które mają tendencje do plątania się. Pasma stają się gładsze, a dzięki temu w trakcie szczotkowania nie wyrywamy dodatkowych kosmyków. Odżywki chronią także przed gorącym powietrzem suszarki i promieniowaniem UV, sprawiają że włosy mniej się puszą, a jednocześnie dostarczają szereg cennych substancji.

Rodzaje odżywek do włosów

Aby móc cieszyć się skutecznym działaniem kosmetyku, powinien być on dopasowany do rodzaju włosów oraz problemów z jakimi się zmagamy. Na rynku dostępne są trzy typu odżywek - humektantowe, emolientowe oraz proteinowe. Każdy z nich zapewnia inne działanie. Humektanty są odpowiedzialne za nawilżenie i zwiększenia absorbcji wody. Przykładem produktu o takich działaniu jest Ten Essences. Odżywka ma w swoim składzie m.in. glicerynę, skwalan, panthenol oraz kwas hialuronowy.

Emolienty to substancje mające za zadanie utworzyć na włosach warstwę ochronną. Są to wszelkiego typu oleje i silikony, które chronią strukturę. Można znaleźć je m.in. w kosmetyku Garnier Olia. Odżywka jest dołączona do farby o tej samej nazwie. Proteiny są odpowiedzialne za uzupełnianie ubytków we włosach, które dzięki temu zwiększają swoją objętość. Doskonałym przykładem będzie odżywka Syoss Keratin.

Jakie produkty są dostępne w naszej ofercie?

Wszystkie sklepy z odżywkami mają w swoim asortymencie odżywki humektantowe, proteinowe oraz emolientowe. Niektóre preparaty zawierają zarówno składniki nawilżające, jak i typowo olejowe. W naszej ofercie można znaleźć dodatkowo m.in. produkty chroniące włosy farbowane, np. odżywka koloryzująca Matrix, o działaniu antyoksydacyjnym czy przeciw wypadaniu.

Ilość towarów:
283
pixel