Cera trądzikowa

Kosmetyki do cery trądzikowej — oczyszczanie, złuszczanie oraz tonizacja

Cera trądzikowa należy do najbardziej problematycznych. Wielu kłopotów przysparzają pojawiające się często wypryski, zaskórniki, a w końcu zmiany ropne, po których pozostają blizny. Skóra twarzy ma tendencję do przetłuszczania się, a nadmierna produkcja sebum sprzyja namnażaniu bakterii beztlenowych, odpowiadających za nieestetyczne zmiany. Na szczęście z pomocą przychodzą Ci wysokiej jakości kosmetyki, dzięki którym skutecznie oczyścisz skórę, złuszczysz martwy naskórek, a następnie zadbasz o właściwe nawilżenie oraz tonizację.

Oczyszczenie skóry i usunięcie martwego naskórka

Oczyszczanie oraz złuszczanie to podstawa podczas walki z trądzikiem. Musisz jednak robić to w umiejętny sposób, korzystając z kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej — w przeciwnym razem ryzykujesz przesuszeniem skóry, podrażnieniem i zwiększeniem ilości zmian. Dostępne w sklepie Lavandin kosmetyki do cery trądzikowej wyróżniają się działaniem sebostatycznym i antybakteryjnym. Znajdziesz wśród nich m.in. mydła siarkowe i z aktywnym węglem, antybakteryjne żele i pianki oczyszczające, a także peelingi i specjalistyczne preparaty złuszczające. Pamiętaj, by nie korzystać z silnych kosmetyków na bazie alkoholu, które mogłyby spowodować podrażnienia i przesuszenie skóry. Zdecyduj się na łagodne preparaty o lekkiej konsystencji, które nie będą zapychać porów.

Zadbaj o nawilżenie i tonizację skóry

Częste oczyszczanie i stosowanie preparatów złuszczających to prawdziwe wyzwanie dla Twojej skóry. Zapewnij jej zatem właściwe nawilżenie i tonizację, sięgając po odpowiednie kremy, żele i maski. Dla wielu osób z cerą trądzikową bardzo istotne jest możliwie skuteczne zamaskowanie widniejących na twarzy mało estetycznych zmian. Chociaż nie jest to najważniejsze — kluczowa jest właściwa pielęgnacja, pozwalająca na dobre pozbyć się problemu — dzięki nowoczesnym kosmetykom możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy dla Ciebie fluidy i korektory punktowe łączące właściwości pielęgnacyjne i antybakteryjne ze skutecznym maskowaniem zmian oraz matowieniem skóry.

Ilość towarów:
8
pixel