Ku naturze – naturalne składniki w kosmetykach

2019-05-30
Ku naturze – naturalne składniki w kosmetykach

Zanieczyszczenie powietrza, stres, nieprawidłowa dieta czy źle dobrana pielęgnacja odbijają się na kondycji skóry. Tajną bronią w walce o gładką, napiętą i rozświetloną cerę mogą stać się kosmetyki o naturalnym składzie. Jak wielka moc tkwi w niepozornych roślinach i innych organicznych substancjach? Sprawdź i przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma sklep z naturalnymi kosmetykami!

Sklep z naturalnymi kosmetykami – prosto z natury

Wysokiej jakości kosmetyki o recepturze na bazie komponentów organicznych charakteryzują się prostym składem pozbawionym sztucznych substancji (parabenów, SLS-ów, PEG-ów, glikoli), których długotrwałe używanie negatywnie odbija się na kondycji cery, a nawet zdrowiu. Sklep z naturalnymi kosmetykami wyłącza ze swojej oferty produkty nasycone chemią, zastępując je wysokiej jakości kremami, maseczkami, peelingami czy szamponami o przejrzystym i krótkim składzie. Jakie składniki najczęściej znaleźć możemy w kosmetykach naturalnych?

Aloes – ratunek dla zaczerwienionej i podrażnionej skóry

Każdy sklep z naturalnymi kosmetykami ma w swoim asortymencie przynajmniej kilka produktów, których receptura oparta jest na aloesie. W czym tkwi tak ogromna popularność sukulentu? Producenci kosmetyków oraz klienci docenili przede wszystkim silnie nawilżające właściwości aloesu. Systematyczne używanie kosmetyków z aloesem owocuje załagodzeniem podrażnień i wyciszeniem problematycznej skóry.

Glinki do każdego typu cery

Glinki (kaoliny) to prawdziwa bomba odżywcza dla skóry. Maseczka z tego cennego minerału dostarcza skórze cennych mikro- i makroelementów, między innymi krzemu, potasu, selenu, żelaza, wapnia, cynku. Glinki doskonale absorbują nadmiar sebum, dogłębnie oczyszczają skórę oraz działają antyseptycznie.

Zioła nie tylko do picia

Jednym z najbardziej popularnych składników kosmetyków naturalnych są zioła. Efekt działania kosmetyku uzależniony jest od gatunku dominującego w recepturze. Wśród ziół szczególnie cennych dla branży kosmetycznej wyróżnić można skrzyp polny, pokrzywę, liście dmuchawca, rumianek, szałwię, nagietka.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
facebook pinterest google_plus instagram
promocje
pixel