Jak odpowiednio pielęgnować włosy w czasie wakacji?

2019-08-02
Jak odpowiednio pielęgnować włosy w czasie wakacji?

Włosy to element wizerunku, który przykuwa uwagę. Razem z twarzą wpływają na pierwsze wrażenie, jakie robimy. Jednocześnie są niezwykle ważne dla kobiet – gdy jest ich mało, są słabe lub zniszczone, nie czujemy się dobrze, dlatego bywają nazywane atrybutem kobiecości. W czasie wakacji powinnyśmy odpowiednio o nie dbać. A że w ciepłe dni czekają na nie zupełnie inne zagrożenia niż np. zimą, to pielęgnacja ta powinna być odpowiednio dobrana. 

Przed czym powinniśmy chronić włosy latem?

Przede wszystkim wpływ na nie ma wysoka temperatura oraz promieniowanie UV. Dobrze więc, jeśli ochronimy je przed nadmiernym oddziaływaniem słońca. Rozwiązaniem mogą okazać się naturalne kosmetyki do włosów. Zawarte w nich składniki aktywne intensywnie pielęgnują i chronią włosy. Dodatkowo wyróżnia je wyjątkowy zapach.

Jak skutecznie ochronić włosy latem?

Odpowiednia pielęgnacja włosów obejmuje ich regularne mycie szamponem, jak również wykorzystanie dobranej do ich rodzaju odżywki. Raz w tygodniu możemy również zafundować naszym pasmom bardziej intensywne zabiegi pielęgnacyjne. Możemy wówczas wykorzystać serum oraz nałożyć maskę i się zrelaksować. Dodatkowo na różne problemy z włosami warto stosować odpowiednie olejki. Na przykład olejek z czarnuszki ma działanie wzmacniające i redukuje ilość zniszczonych włosów. Z kolei olejek acai ma działanie regenerujące, w związku z czym będzie niwelował powstające na włosach zniszczenia, również te spowodowane przez promieniowanie UV. 

Jeśli regularnie i skrupulatnie pielęgnujemy włosy, to również latem przy dużej intensywności promieni słonecznych będą one wyglądać pięknie. Będą lśniące, zachwycające objętością. Pamiętajmy, że piękne słońce może być również dla naszych włosów szkodliwe i sięgając po naturalne kosmetyki możemy je wyraźnie wesprzeć i sprawić, że mimo zagrożeń będą się wspaniale prezentować i zachwycać swoim wyglądem. Matka natura dała nam wiele cennych składników, które wesprą nasze włosy – wykorzystajmy je.

facebook pinterest google_plus instagram
promocje
pixel