Henna brwi w domu: instrukcja krok po kroku i najlepsze propozycje kosmetyczne

2021-12-14
Henna brwi w domu: instrukcja krok po kroku i najlepsze propozycje kosmetyczne

Henna – co to takiego?

Zacznijmy od ciekawostek. Tradycyjnie henną nazywano barwnik roślinny produkowany na bazie liści i pędów lawsonii bezbronnej. Ze sproszkowanej roślinny – poddanej odpowiednim procesom i wzbogaconej o dodatki – wydziela się substancja barwiąca, lawson. Takiego specyfiku używano (i nadal się używa!) w kulturze Bliskiego Wschodu, przede wszystkim do malowania ciała. Proszek z lawsonii znalazł zastosowanie również w poprawieniu kształtu i wyglądu brwi.

Aktualnie do barwienia brwi wykorzystuje się także inne, nowoczesne składniki pozwalające na uzyskanie świetnego, a do tego przewidywalnego i powtarzalnego efektu. Kosmetyki do farbowania włosków stały się na tyle popularne, że określenie „henna” odnosi się już nie tylko do produktów, ale do samego zabiegu. Co ważne, można go przeprowadzać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie. Henna brwi w domu to świetny sposób na perfekcyjny wygląd każdego dnia.

Henna pudrowa, czyli…?

Najpopularniejsze dwa rodzaje produktów dostępne na rynku to henna tradycyjna oraz pudrowa. Hennę tradycyjną miesza się w odpowiednich proporcjach z wodą utlenioną. Niektóre produkty, np. henna z firmy Joanna, zawierają olejek rycynowy, który pozytywnie wpływa na kondycję włosków.

Z kolei do henny pudrowej – tzw. naturalnej – wystarczy jedynie zwykła woda. Tego rodzaju produkty mają bardzo pozytywny wpływ na brwi – wzmacniają i odżywiają włoski. Co jeszcze trzeba wiedzieć o hennie pudrowej?

  • efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni (do 2 tygodni na skórze);
  • częstotliwość hennowania jest uzależniona m.in. od rodzaju cery (krócej utrzymuje się na tłustej, dłużej na suchej) oraz używanych kosmetyków (jeśli Twoja pielęgnacja bazuje na produktach na bazie olejowej, henna będzie zmywać się szybciej);
  • pudrowa formuła pozwala na stopniowanie efektu – jeżeli chcesz pogłębić kolor lub mocniej podkreślić włoski, na pierwszą warstwę produktu możesz nałożyć kolejne;
  • henna pudrowa w domu jest bardzo łatwa do wykonania, dodatkowo to oszczędność czasu i pieniędzy – jedno opakowanie często wystarcza na kilkanaście aplikacji.

Jeśli szukasz sprawdzonej henny pudrowej do użycia w domu, sprawdź propozycje od Delii dostępne w naszym sklepie Lavandin.pl.

Mniej popularne rodzaje henn to henna w kremie oraz żelowa. Ich największym atutem jest możliwość szybkiej aplikacji – bazy nie trzeba rozrabiać z wodą, jest gotowa do użycia. Coraz więcej kobiet sięga po wydajne produkty w formie żelu, które pozwalają na uzyskanie precyzyjnego kształtu brwi.

Henna pudrowa krok po kroku

Jeśli chcesz wykonać hennę brwi w domu, w pierwszej kolejności przeprowadź test uczuleniowy na swojej skórze – 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Nałóż niewielką ilość mieszanki na skórę po wewnętrznej stronie przedramienia lub za uchem i zmyj ją po 10 minutach. Jeśli nie zauważysz u siebie uczulenia, wysypki, podrażnienia itp., po upływie doby możesz przystąpić do hennowania.

Pamiętaj też, że przed robieniem henny nie powinnaś wykonywać zabiegów złuszczających twarz. Poza tym unikaj solarium i intensywnego opalania.

Jak wykonać hennę pudrową krok po kroku? Instrukcja

Krok 1. Zapoznaj się z zaleceniami producenta. Znajdziesz je na opakowaniu lub w ulotce.

Krok 2. Zrób demakijaż i dokładnie oczyść twarz. Musisz pozbyć się resztek kosmetyków oraz sebum i innych zanieczyszczeń, inaczej efekt henny może być niezadowalający.

Krok 3. Rozczesz brwi.

Krok 4. Możesz delikatnie zaznaczyć na skórze, np. cienką kredką, linię, jaką chcesz uzyskać.

Krok 5. Aby uniknąć zafarbowania skóry wokół brwi, możesz posmarować ją tłustym kremem lub wazeliną.

Krok 6. Włóż gumowe rękawiczki.

Krok 7. Wymieszaj proszek z wodą w odpowiednich proporcjach – tak, aby uzyskać gładką konsystencję bez grudek.

Krok 8. Nanieś kosmetyk na brwi za pomocą pędzelka lub aplikatora, nadając mu pożądany efekt. Jeżeli zależy Ci na mocniejszym efekcie, dołóż jedną lub dwie warstwy produktu.

Krok 9. Po upływie zalecanego czasu – zwykle jest to 10-20 minut – zmyj hennę wacikiem nasączonym w letniej wodzie.

Krok 10. Teraz możesz wyregulować brwi pęsetą. Zrób to delikatnie. Poza tym unikaj pocierania i drapania brwi, inaczej możesz podrażnić skórę.

Czy wykonywanie henny brwi w domu to dobry pomysł? Jak najbardziej! To przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musisz dostosowywać się do dostępnych terminów czy urywać się z pracy – hennę wykonasz wtedy, kiedy Ci wygodnie i to we własnej łazience. Do tego dochodzą kwestie finansowe. Zabieg w gabinecie to koszt od ok. 30 do 80 zł. W przypadku henny w domu jest to zaledwie kilka złotych. Poza tym masz pełną kontrolę nad procesem – w trakcie hennowania sprawdzisz, czy efekt jest zadowalający, czy może musisz poczekać jeszcze kilka minut. Jak widać, wcale nie trzeba umawiać się do kosmetyczki, aby móc chwalić się pięknymi, zadbanymi brwiami.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

facebook pinterest google_plus instagram
promocje
pixel